Časté dotazy

  • Během objednávky máte možnost zanechat příjemci zprávu formou fotky, videa nebo elektronického dokumentu (pdf, word, …). Tato zpráva může být později zobrazena pouze po zadání hesla a ID vzkazu.
  • Příjemci přijde obálka s 12 různými otázkami, které jsou kombinací vědomostního kvízu a logických hádanek.
  • Součástí obálky je i dopis, který říká, že někdo, kdo příjemce dobře zná, mu zanechal zprávu. Tuto zprávu si může vyzvednout pouze po vyřešení přiložených otázek. Každé řešení otázky je zároveň písmenem či číslem k získání hesla.
  • Každá obálka má unikátní ID vzkazu, které je nutné pro vyzvednutí zprávy.
  • Po vyluštění hesla je možné si na našich stránkách zprávu vyzvednout. Příjemce tedy potřebuje připojení k internetu, jedinečné ID vzkazu a heslo.
  • Na našich stránkách jsou k dispozici i nápovědy a řešení každé otázky. To pro případ, že si někdo nebude vědět s některou z otázek rady. Vše je vysvětleno v dopise, který příjemce dostane.

Soubor může mít maximálně 10 MB. Pokud chcete nahrát video, je možné jej nejprve nahrát na YouTube a během objednávky zadat pouze odkaz na toto video. Příjemci se toto video po zadání hesla a unikátního ID vzkazu přehraje.

Možností je mnoho – od narozenin, svátků, výročí, dni matek/otců, pozvání na rande/oslavu, oznámení narození potomka po vánoční dárky nebo jen zaslání vzkazu pro partnera/partnerku či neobyčejnou omluvu. Můžete takto darovat poukaz na dovolenou, vstupenky do divadla nebo jen někomu říci, že ho máte rádi. Zkrátka vše, co jde zachytit na fotce nebo ve videu.

Ne, pokud sami nezanecháte svoje jméno jako vzkaz při vytváření objednávky. K tomuto slouží v objednávce pole Zpráva pro obdarovaného.

Pro tento případ je možné využít při vkládání objednávky políček Neotevírat dříve než – pro datum a pro čas. Pokud políčka vyplníte, na obálce je vytištěno zadané datum, popř. čas. Pak je jen na příjemci jestli dokáže odolat a obálku neotevře dříve.

Obálku odesíláme zpravidla následující den po připsání platby na náš účet. Je nutno počítat s aktuálním vytížením zvoleného přepravce (Česká pošta nebo kurýr). Doporučujeme objednávku vložit a zaplatit cca týden před plánovaným doručením.

Ano. Pokud budete znát správnou kombinaci ID vzkazu a hesla můžete zprávu kdykoliv zobrazit znovu. Toto neplatí pro zprávy starší než půl roku. Zprávy jsou po půl roce mazány.

Zprávy mažeme po 6 měsících od zaslání obálky.

IT odborníci by vám řekli, že jakmile cokoli nahrajete na internet, už to nikdy v bezpečí nebude.  Soubory, které nahrajete samozřejmě chráníme, jak nejlépe umíme a nejsme na to sami. Spoléháme se na zkušené partnery z oblasti webového zabezpečení.

Jelikož pro vyzvednutí zprávy je nutné znát pouze kombinaci unikátního ID vzkazu a hesla, je zde možnost, že někdo bude mít štěstí a tuto kombinaci uhádne. V praxi je šance zhruba 1:52 miliardám. Pro srovnání, šance uhádnout tah Sportky je zhruba 1:70 milionům. Naše stránky jsou navíc zabezpečeny proti lámání hesla hrubou silou. Dalo by se tedy říci, že pravděpodobnost je téměř nulová.
Je zde i možnost, že obálka bude poštou doručena na jinou adresu. Toto bohužel nemůžeme ovlivnit.

Ne. Stačí jakékoliv zařízení, které se může připojit k internetu a zobrazit webové stránky. Např. chytrý telefon, tablet apod.

Zprávy obsahující škodlivý obsah jako výhrůžky či pornografii budou smazány a budete požádáni o zanechání jiného vzkazu.

Momentálně máme dvě varianty. Pracujeme na dalších, abyste si mohli vybrat obtížnost či zaměření na určitou oblast.

Otázky jsou konstruovány tak, aby je zvládl každý člověk starší 15 let – ať už s nebo bez použití nápověd. Řešení by mělo zabrat mezi 20 a 90 minutami.

Otázky by měl zvládnout člověk starší 15 let.

Stačí nám napsat na info@najdisidarek.cz. Objednávku je možné kdykoliv upravit nebo změnit. Pokud byla obálka již odeslána, můžeme změnit pouze samotný vzkaz.